این که آیا شما در صنعت بازاریابی تازه کار هستید یا مدتی در آن حضور داشته اید ، سوالی پیش می آید که بارها و بارها مطرح می شود: آیا سئو (بهینه سازی موتور جستجو) یا PPC (تبلیغات با هر کلیک) برای تجارت شما بهتر است ؟ در اینجا چند بینش برای کمک به شما در تصمیم گیری وجود دارد.

سئو در مقابل PPC: تفاوت چیست؟

بسیاری از سازمان ها تفاوت بین بازاریابی موتور جستجو پولی (PPC) را نمی دانند. آنچه در هر دو مثال در جستجوی گوگل آمده است:

چگونه می توانید تفاوت بین این دو را بگویید؟ به طور خلاصه ، تبلیغات پولی در صدر و در کنار نتایج هستند ، در حالی که نتایج ارگانیک در پایین قرار دارند. بازاریابی موتورهای جستجو افراد را به صورت ارگانیک از طریق موتورهای جستجوگر مانند Google ، بدون سرمایه گذاری مالی از طرف شما به وب سایت شما می کشاند.
سرمایه گذاری

در SEO ، Google (یا یاهو ، یا بینگ) شما را در SERP ها (کوتاه برای صفحات رتبه بندی موتورهای جستجو) در کیفیت محتوای وب سایت و رتبه بندی محصولات و خدمات خود ، از بین بسیاری از عوامل دیگر قرار می دهد. این که آیا شما یک دندانپزشک در آتلانتا هستید یا یک فروشگاه لباس بوتیک در شیکاگو دارید ، می خواهید تجارت شما در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل – پیش از رقبا قرار بگیرد ، و بهینه سازی SEO یکی از راه های این کار است. رخ دادن. در مثال زیر ، “فروشگاه بوتیک شیکاگو” را جستجو کردیم و نتایج زیر را در بخش “نقشه” صفحه اول یافتیم.

پس از اینکه سایت شما در صفحه اول قرار دارد ، احتمالاً احتمالاً ترافیک دریافت خواهید کرد. طبق بازاریابی لند ، تقریباً ۵٪ از کل کلیکها به مرحله اول یا دوم می رسد.

ورود به صفحه اول SERPs بیشتر با یک جستجوی محلی یک علم دقیق است تا جستجو که مکان خاصی را شامل نمی شود. برای مثال در مورد بالا ، تمام فروشگاه های بوتیک در شیکاگو این است که رتبه های بهتری نسبت به رقبای خود کسب کنند.

دشوارتر می شود وقتی مکان مشخص نشده است. این روزها ، گوگل همیشه به دنبال موقعیت مکانی شما خواهد بود و سعی می کند دقیق ترین نتایج محلی را بدون توجه به آنچه جستجو می کنید به شما ارائه دهد ، اما جستجوهای گسترده مانند “فروشگاه بوتیک” نیز منجر به محتوای کلی تر می شود ، مانند “تفاوت بین یک بوتیک” و یک فروشگاه خرده فروشی. “این مواردی است که فاکتورهای رتبه بندی سئو از قبیل Backlink ، سرعت سایت ، ارتباط و هدف از کلمات کلیدی ، بهینه سازی تصویر و نشانه گذاری زبان اهمیت زیادی دارند.

Backlink

تبلیغات PPC کمی متفاوت است. کمتر “شانس قرعه کشی” است و بیشتر درباره اینکه چه زمانی و کجا تصمیم دارید تبلیغات حمایت مالی خود را قرار دهید ، کمتر است. به عنوان مثال ، اگر “فروشگاه های دوچرخه سواری در Portland Oregon” را جستجو می کنید ، در جستجوی اصلی بسیاری از محبوب ترین نتایج سئو را پیدا خواهید کرد. اما در بالای صفحه و در کنار صفحه نتایج جستجو ، تبلیغات PPC حامی را پیدا خواهید کرد که کاربران را به سمت پیشنهادات ویژه یا محتوای مرتبط هدایت می کند ، همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

دوچرخه سواری

اما فقط به این دلیل که نتایج دستمزد در ابتدا به دست می آیند به معنای این نیست که آنها مناسب ترین پاسخ برای درخواست شما هستند بارها و بارها ، تبلیغات PPC که می بینید مربوط به شرکت های جدید و افرادی است که به دنبال قرار گرفتن در معرض هستند – مهم نیست که هزینه ای داشته باشد و پول بیشتری با محصولات / خدمات بهتر هم ندارند. زمانهایی وجود دارد که سئو و PPC بسیار شبیه به هم هستند ، و گاهی اوقات نتایج در هر دو بخش SERP است.

کدام یک برای تجارت شما بهتر است؟

برای سؤال “آیا سئو یا PPC بهتر است؟” در سراسر وب پاسخهای متفاوتی پیدا خواهید کرد ، با فروشندگان اغلب ادعا می کنند که راه حل سئو یا PPC آنها تفاوت نهایی را ایجاد می کند. اما واقعیت این است که ، هر دو می توانند برای تجارت شما عالی باشند. به عنوان مثال ، اگر تازه وارد صنعت هستید و می خواهید خود را در نتایج موتور جستجو مستقر کنید ، سریعترین راه برای انجام این کار از طریق تبلیغات PPC است. اما پس از آن دوباره ، ساختن یک پایه آلی جامد نیز بسیار مهم است. این واقعاً مربوط به کارهایی است که می خواهید انجام دهید و در چه مدت زمانی

راه حل

به رفتار موتور جستجوگر خود بیاندیشید. آیا شما فردی هستید که روی تبلیغات PPC کلیک می کند یا به نتایج جستجوی ارگانیک می رود؟ این به شخصیت شما بستگی دارد ، بنابراین نقشه برداری از شخصیت های بازاریابی شما می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید سئو یا PPC (یا هر دو) بهترین راه برای تبلیغ شرکت شما است یا خیر. همچنین قبل از تصمیم خود باید از خودتان سؤالات زیر را بپرسید:

۱ budget بودجه تبلیغات آنلاین شما چقدر است؟

قبل از انجام هر کار دیگری ، باید تعیین کنید بودجه تبلیغات آنلاین شما از چه اندازه پشتیبانی می کند. اگر تعهد مالی کمی یا هیچ کاری ندارید ، باید روی روشهای سئو تمرکز کنید. اما اگر حتی کمی سرمایه گذاری کرده اید (در روز ۵ تا ۱۰ دلار) برای سرمایه گذاری در PPC ، امتحان کنید. برای بهبود نرخ تبدیل می توانید از مزایایی مانند آزمایش سریعتر برای متغیرهای وب سایت استفاده کنید.

دلار

۲ the متوسط ​​CPC در صنعت شما چقدر گران است؟

قبل از تصمیم گیری درباره تمرکز بر سئو یا PPC ، مهم است که از بودجه تبلیغاتی کلی خود مطلع شوید ، اما همچنین باید تعیین کنید که سایر شرکتهای صنعت شما برای تبلیغات هزینه می کنند. PPC به کاربران اجازه می دهد آنچه را که مایل به پرداخت یک کلیک کلمه کلیدی هستند ، پیشنهاد دهند. به این هزینه “هزینه برای هر کلیک” (CPC) گفته می شود. برای برآورد نرخ برای صنعت خود ، برآوردگر ترافیک را در ابزار تحقیق رایگان کلید واژه خارجی گوگل استفاده کنید. بسیاری از CPC با هر کلیک ۱-۲ دلار بسیار مقرون به صرفه هستند ، اما برخی دیگر می توانند بسیار بالا باشند ، هر کدام حدود ۳۰ دلار. هزینه هایی مانند این می تواند به سرعت اضافه شود!

۳ ٫ رتبه بندی ارگانیک در صنعت شما چقدر رقابتی است؟

برای تعیین اینکه SERP ها برای کلمات کلیدی هدف شما چقدر رقابتی هستند ، آنها را در ابزار تحقیق کلمات کلیدی خارجی گوگل وارد کنید. این به شما سطح تخمینی رقابت برای این شرایط و همچنین تعداد تبلیغ کنندگان در این کلمات کلیدی و CPC متوسط ​​پیشنهاد می دهد. در اکثر اوقات ، رتبه بندی های کلمات کلیدی در وب سایت های معتبری حاکم است که جایگزینی تقریباً غیرممکن و بدون مقدار قابل توجهی از وقت و هزینه امکان پذیر نیست.

در چنین مواردی ، ممکن است همیشه به اوج ترافیک ارگانیک برسید ، بنابراین پرداخت هزینه تبلیغات PPC معقول تر می شود. از طرف دیگر ، SEMPO ، سازمان حرفه ای بازاریابی موتور جستجو ، تخمین می زند که ۸۷٪ دلار موتورهای جستجو برای PPC صرف شده است ، در مقابل ۱۱٪ هزینه های جستجوگرها. توجیه هزینه کمپین PPC بر اساس آماری مانند این کار دشوار است. با این وجود PPC می تواند از مزایای استثنایی برخوردار باشد اگر شما یک پیشنهاد ویژه زمان محدود را دارید که می خواهید تبلیغ کنید یا اگر می خواهید تسلط خود را در SERP ها حفظ کنید ، PPC و سئو نیز می توانند در هنگام ترکیب بسیار قدرتمند باشند.

جوانب مثبت و منفی

مزایا و پایین آمدن سئو و PPC

هر دو جستجوی پرداخت شده و ارگانیک دارای جوانب مثبت و منفی هستند. در اینجا لیستی وجود دارد که می تواند به شما در مقایسه این دو کمک کند:

نقاط قوت PPC:

   

 • سرعت و وسعت
 •  

 • عالی برای مشاغل جدید و پیشنهادات ویژه
 •  

 • بسیار قابل اندازه گیری
 •  

 • می تواند فیلترها را بر اساس ویژگیهای خاص به هدف اضافه کند

نقاط ضعف PPC:

   

 • برای اثربخشی باید تمام وقت مدیریت شود
 •  

 • می تواند بر اساس کلید واژه های هدف شما هزینه بر داشته باشد
 •  

 • منحنی یادگیری شیب دار
 •  

 • پرده بنر / تبلیغات

نقاط قوت سئو:

   

 • مقرون به صرفه تر
 •  

 • بهترین برای فروش محصولات
 •  

 • می تواند در طولانی مدت رانندگی ترافیک مؤثرتر باشد
 •  

 • روابط مبتنی بر اعتماد ایجاد می کند

نقاط ضعف سئو:

   

 • منحنی یادگیری شیب دار ، اما اشتباهات به اندازه PPC قابل توجه نیستند
 •  

 • می تواند مدت زیادی طول بکشد تا پیاده سازی شود
 •  

 • نتایج بلافاصله قابل توجه نیستند (سایت های جدید برای رتبه بندی رقابتی برای یک کلمه کلیدی مورد نظر حدود ۳ تا ۱۲ ماه زمان نیاز دارند)

یادداشت در مورد بازاریابی

یکی از بزرگترین پیشنهادات PPC ، دوباره حذف مجدد است. بازاریابی دوباره اتفاق می افتد وقتی کاربران به وب سایت می آیند و تبدیل نمی شوند. سپس می توانید آنها را در شبکه نمایش گوگل نشان دهید. با استفاده از کوکی ها ، شرکت ها می توانند کاربران را در وب سایت هایی از طریق اینترنت که به آنها اعتماد دارند و از بازدید از آنها لذت می برند ، مجدداً جذب کنند. بازاریابی ارزان قیمت می تواند نسبت به PPC سنتی هزینه کمتری داشته باشد زیرا شما فقط وقتی کسی روی تبلیغ شما کلیک می کند ، هزینه دریافت می کنید و به افرادی می خواهید که قبلاً از تجارت شما آگاه هستند – نه فقط به هر کسی که یک کلمه کلیدی را جستجو می کند.

اخطار برای سئو

سئو با برچسب هشدار دهنده همراه است. گرچه بسیاری از افراد در این صنعت از متخصصان متبحر و محترم رعایت می شوند ، اما یک طرف تاریک برای بازار وجود دارد. در بسیاری از افراد و شرکت ها از روشهای Spammy استفاده شده است (همچنین به آن “سئو کلاه سیاه” نیز گفته می شود) در طی سالها برای دستکاری نتایج جستجو. ایجاد محتوای اسپم ، پر کردن کلمات کلیدی و وب سایت های ربودن بسیار رایج است. در حقیقت ، این بخشی از تغییر الگوریتم های گوگل است. Google آن شرکتها را در حالی که پاداش می دهد از کسانی که دارای محتوای عالی و سایتهای معتبری هستند که مصرف کنندگان دوست دارند ، مجازات می کند. خبر خوب این است که تهیه محتوای سئو “کلاه سفید” کار دشواری نیست. محتوای عالی تولید کنید و گوگل توجه خواهد کرد.

سئو یا PPC؟ هر دو عالی هستند

همانطور که دیدیم ، هر دو سئو و PPC نقاط قوت و ضعف خود را دارند. نمی توان کسی را بهتر از دیگری دانست ، فقط مناسب تر برای تجارت شما. اگر به دلیل عدم تخصص در اجرای SEO مشکل دارید ، سعی کنید از افزونه ای برای سایت خود استفاده کنید. افزونه هایی مانند Yoast for WordPress می توانند به شما کمک کنند تا با استفاده از فرآیندهای خودکار ، بهینه سازی جستجو را انجام دهید. از نظر PPC ، حتماً مطالب خوبی را که Google در مورد این موضوع ارائه کرده است بخوانید. گرچه سئو و PPC هم به کار خود ادامه می دهند ، می توانند یک افزودنی فوق العاده برای استراتژی بازاریابی شما باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی موتور جستجو ارگانیک و پولی ، در مورد دوره های دیجیتال مارکتینگ ما بیشتر بدانید.