10 نسخه خونگی واسه زیبایی چشما

از مهمانی یا گشت و گذارهای دوستانه وسط هفته همیشه گریزانم چون بعد از یه روز سخت کاری و بودن در فضای بیرون از خونه و زیر نورآفتاب یا ساعتای طولانی خیره موندن به نمایشگر رایانه، همیشه چشمانم خسته و قرمزه…

دور و بریا همیشه می گن به چه دلیل چشمانت قرمز شده؟ بعضی وقتا که مجبورم در مراسمی شرکت کنم، دنبال راه حلی می گردم تا این قرمزی و التهاب رو از بین ببرم. تا الان دوستان و دور و بریا و حتی بعضی پزشکان راه حلای زیادی به من پیشنهاد کرده ان که بعضی بی تاثیر بوده و یه سریای دیگه کم و بیش موثر بوده. این مطلب، نگاهی میندازه به عادی ترین دستورالعملای خونگی و بعضی پیشنهادای طب سنتی واسه رفع این مشکل تقریبا شایع. «سلامت» ذکر این نکته رو لازم می دونه که واسه عمل به این پیشنهادا بهتره با پزشکتون مشورت کنین.

۱. کمپرس بابونه:

بابونه رو دم کنین و بعد از صاف کردن، بذارین در یخچال خنک شه. ۲ تنظیف رو در این محلول بخیسانید و آب اضافی ا ش رو بگیرین. بعد واسه ۱۰ دقیقه کمپرسا رو روی چشماتون بذارین. بابوبه درمان مناسبی واسه سردردهای عصبی همه و می تونین وقتی سردرد دارین، با روغن گیاه بابونه پیشونی خود رو ماساژ بدین.

۲.کمپرس چای مشکی:

۲ قاشق غذاخوری چای مشکی رو در مقدار کمی آب جوش دم کنین و اجازه بدین نیم ساعت بمونه. بعد اونو صاف کنین. تنظیف رو در اون خیس کنین و بعد از اینکه آب اضافی اش رو گرفتید، ۱۰ دقیقه روی چشماتون بذارین.

۳. پاشویه:

در کف پا مناطق حساسی هست که باعث هوشیاری فرد می شه. شستن و ماساژ پاها به خصوص ساق پا، قوزک، پاشنه و کف پا باعث می شه خستگی شون تا حد زیادی در بره. ۲ تشت رو از آب پر کنین. یکی با آب سرد و یکی با آب گرم. اول ۴۵ ثانیه پاهاتون رو در تشت آب سرد بذارین و بعد ۳ دقیقه در آب گرم بذارین. همزمان پاهاتون رو ماساژ بدین. این کار رو ۳ مرتبه تکرار کنین.

۴. پماد خاک رس سفید:

برخلاف خاک رس سبز که قابضه، خاک رس سفید با بیشتر پوستا سازگاری داره و آدمایی که پوستای حساسی دارن، می تونن از مواد معدنی غنی این خاک بهره مند شن. یه قاشق سوپخوری خاک رس سفید پودر شده رو با آب مخلوط و خمیری کلفت درست کنین. خمیر گل رس رو در تیکه ای گاز استریل، بذارین و اونو روی پلک هاتون بذارین و اجازه بدین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بمونه.

۵. برش خیار:

چشماتون رو ببندین، برشی خیار روی چشماتون بذارین و ۱۵ دقیقه استراحت کنین. این کار باعث از بین رفتن سیاهی دور و بر چشم شده و خستگی و سرخی چشم رو هم برطرف می کنه.

۶. کمپرس شیر:

اگه زیر چشماتون مشکی شده، کمپرس شیر کم چرب رو امتحان کنین. تنظیفی رو در شیر بخیسانید و ۱۰ دقیقه روی چشماتون بذارین.

۷. شستشو با آب خنک:

آسونترین کار اینه که بعد از یه روز سخت کاری، صورت و چشماتون رو با آب خنک بشورید اما اگه نمی تونین به تموم صورت آب بزنین، قطعه ای یخ رو داخل دستمال بذارین و چند دقیقه ای روی چشماتون بذارین.

۸. سیب زمینی:

اگه زیر چشماتون مشکی شده، ورقه های نازکی از سیب زمینی خام رو ۱۵ دقیقه روی چشماتون بذارین.

۹. قطره استریل چشم:

فروش این قطره در همه داروخانه ها بدون نسخه. بعد از شستشو، داخل پلک پایین خط چشم آبی یا سفید بکشین تا سفیدی چشماتون بیشتر به نظر برسه.

۱۰. ترک سیگار:

اگه زیر چشماتون مشکی شده یا گود رفته و خسته به نظر می رسه، یعنی کارتون زیاد است، تغذیه خوبی ندارین یا سیگار می کشید. پس عادت هاتون رو تغییر بدین. واسه پوش,ندن این کبودی می تونین از کرم پودر و پنکیک با رنگ مکمل استفاده کنین. اگه کبودی به رنگ قهوه ایه، کرم پودر صورتی، اگه بنفشه کرم پودر زرد و اگه آبیه کرم پودر نارنجی انتخاب کنین. / سلامت ایرانیان

منبع : ایران مطلب

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *