در این جا با یکی از داروهایی معجزه گر طب سنتی شما رو آشنا می کنیم. مومیایی دارویی کمتر شناخته شده در میان ایرانیاس.

اسمای دیگه مومیایی

مومنایی، شیره کوه، قیر طبیعی، زفت رومی ؛ قیر معدنی،عرق الجبال ؛ زفت البحر ،کفر الیهود ؛ فقر الیهود و آسفالت معدنی و مومیا

مومنایی چیه؟

مومیایی مشکی که طعم ناگوتر از زرد داره و بسیار تلخی داره واسه درمان زخم معده، جهاز تنفسی، شکستگی ودرد استخوانا، نا توانیای جنسی موثره، به آدم انرژی می بخشه مخصوصا به دل «قلب» قوت زیاد میده.

یکی ازبهترین دارویای طبیعی شمرده می شه.

نام بین المللی : MUMY

اسمای دیگه در پارسی : مومیایی، مومیا، عرق کوه.

مشخصات: مومیایی ماده ایه که از بین سنگای کوهستانی یا از درون چشمه آب تراوش

می شه. شکل ان مشکی براق، بدون نا خالصی و بدون بوی بده.

محل رویش : بهترین نوع مومیایی ایران از کوه های کهگلویه و بویر احمد، استهبانات ؛ زاگرس بختیاری بدست میاد.

مومنایی ماده شیمیایی که به مقدار خیلی کم از شکاف سنگای کوهستانی بعضی از نقاط زمین خارج میشه. بعضیا از پزشکان سنتی، بعضی از گیاهان دارویی رو اصل ان میدونن.که در طول تاریخ عمر زمین، به عللی در لابلای سنگا حبس شده و پس از تخمیر به ‏تدریج جریان یافته و از سنگا خارج می شه.

مومیایی، دارویی کم پیدا و گران ‏قیمته که بهترین نوع ان از کوه های داراب استان فارس و کوه های دیگری مانند کهکیلویه و اصطهبانات به ‏دست میاد و مرغوب ترین ان؛ نوعیه که مشکی و صاف براق و نرم بوده، بوی بد نداشته و آغشته به خاشاک نباشه. خواص دارویی مومنایی ان چهل سال باقی می مونه.

10 مورد از فایده های درمانی مومیایی

1- خوردن مومیایی بدن رو تقویت می کنه ؛ کلیه ها رو تقویت کرده و بکار میندازه ؛ رعشه رو درمان می کنه ؛ رحم و قدرت باروری رو تقویت کرده و خون ریزیای معده و ششها رو بند می آورد.

قدرت و نفوذ این ماده در بدن و بافتا خیلی زیاده، سلولای بدن رو تقویت کرده، خوشحال کننده و باحال و مقوی کلیه اعضای بدن است؛ همه اخلاط بلغمی و سردمزاج بدن رو متلاشی کرده و دفع می ‏کنه.

۲- واسه درمان میگرن ،یه مثقال مرز نجوش رو جوشونده و مقداری مومیایی رادر ان حل کرده بخورین. واسه درمان مریضی رعشه، بعضی ناراحتی ‏های رحمی و ثقل زبون یا مشکل در صحبت، به ‏دلیل مشکلات زبون خیلی خوبه. به درمان سکته ‏های سخت ‏درمون کمک میکنه، در درمان خون ریزی از معده و اثنی ‏عشر و شش ها خوبه.

۳- واسه درمان سستی اعضاء ؛ ۲ مثقال آویشن رو جوشونده و ۲ حبه مومیایی رو در ان حل کرده بخورین.

دو مثقال آویشن رو بجوشونین بعد دو حبه مومیایی رو در آب صاف کرده، ان رو حل کنین و بخورین. به درمان لقوه، فلج و سستیای اعضا بدن کمک می کنه. لقوه یه جور بیماریه که با علایمی مثل کج شدن فک و لب و دهن خودرا نشون می ‏دهد.

دو مثقال حدود ده گرم مرزنجوش رو بجوشونین بعد یه حبه مومیایی رو در آب صاف کرده، ان رو در جوشونده حل کنین و بخورین. سردردهای افراد سرد مزاج رو درمان میکنه.

۴- واسه درمان درد گوش و خارج ساختن چرک ان ؛ مقداری مومیایی رو در روغن زیتون مخلوط کرده و در گوش بچکانید .

دو مثقال آویشن رو بجوشونین بعد دو حبه مومیایی رو در آب صاف کرده، ان رو حل کنین و بخورین. به درمان لقوه، فلج و سستیای اعضا بدن کمک میکنه. لقوه یه جور بیماریه که با علایمی مثل کج شدن فک و لب و دهن خودرا نشون می ‏دهد.

۵- واسه تقویت معده و روده ؛ مومیایی رو در آب زیره و رازیانه حل کرده ؛ بخورین.

۶- واسه درمان هموروئید ؛ هفته ای دو بار مقداری مومیایی رابا روغن گاو مخلوط کرده و بخورین.

۷- واسه عقب انداختن انزال یا گرفتن قدرت نعوذ ؛ به مدت ۳ روز و هرروز به مقدار ۲ دانه جو مومیایی رو در ۴۰ گرم عسل مخلوط کرده و بخورین.

دو مثقال آویشن رو بجوشونین بعد دو حبه مومیایی رو در آب صاف کرده، ان رو حل کنین و بخورین. به درمان لقوه، فلج و سستیای اعضا بدن کمک میکنه. لقوه یه جور بیماریه که با علایمی مثل کج شدن فک و لب و دهن خودرا نشون می ‏دهد.

۸- واسه سریعتر جوش خوردن شکستگیا ؛ قبل از گچ گرفتن مقداری مومیایی رو بر محل بمالید و هرروز هم مقداری مومیایی بخورین . شکستگی به سرعت درمان می شه.

۹- واسه آرامش درد زانو ؛ مقداری مومیایی رو در روغن بادام تلخ مخلوط کرده و بر محل بمالید .

ان رابا روغن خوراکی حل کرده و بر موضع بمالید. درد موضعیِ به وجود اومده به وسیله ضعف رو درمان میکنه.

اگه استخون شکسته باشه، ان رو سر جای خودش بذارین و قبل از بستن، مقداری مومیایی به ان بمالید و مقداری از ان رو هم، هرروز بخورین. در مدت کوتاهی شکستگی جوش می خوره.

ان رابا روغن شتر یا کوهانِ آب ‏کرده شتر، مخلوط کنین و روزی سه مرتبه عضو رابا ان ماساژ بدین و یه قاشق چای ‏خوری از ان رو هم بخورین. کوفتگی یا ضربه خوردگی عضو رو درمان میکنه.

۱۰- واسه درمان سستی کمر ؛ مومیایی رو در روغن زیتون آب کرده و به کمر بمالید .

دو مثقال آویشن رو بجوشونین بعد دو حبه مومیایی رو در آب صاف کرده، ان رو حل کنین و بخورین. به درمان لقوه، فلج و سستیای اعضا بدن کمک میکنه. لقوه یه جور بیماریه که با علایمی مثل کج شدن فک و لب و دهن خودرا نشون می ‏دهد.

ناتوانیای جنسی«سستی و انزال ؛ نعوظ» رنج می برن بسیار پیشنهاد می شه.

روش درست کردن مومنایی

مقدار 5 گرم مومنایی رو در نیم فنجون آب گرم مخلوط کرده و بعد از حل شدن در آب یه نیم فنجون روغن حیوونی «روغن گاو یا روغن گوسفند» اضافه کرده و روی حرارت بذارین با خشک شدن آب روغن و مومنایی باهم مخلوط می شن که این روغن همون روغن مومناییه.

مضرات مومنایی

مصرف مومنایی به کسائی که دجار غلظت خون هستن پیشنهاد نمی شه این افراد باید با احتیاط مصرف کنن.

چگونگی به کار گیری مومنایی

بادرنظرداش خصوصیات مریض، چگونگی امراض، میتودا وشیوهای جور واجور تداوی وجوددارد. مومیایی رو میشه در آب، شیرویا چای مخلوط کرده و برابر نورمای داده شده مصرف کرد و هم به شکل مرهم در جلد مالش داده میشه،در بعضی موارد با روغنی نباتی وحیوانی ویا عسل هم قابل مصرفه.

توجه به وضیعت مریض و ارگانیزم ان؛ با مصرف مومیایی مریض خودرا در اوایل بد تر حس میکنه. مثلاً واسه تداوی درد مفاصل مریض در ابتداء بعد از مصرف مومیایی احساس مریضی میکنه،اما با گذروندن دو یا سه روز وضعیت مریض آهسته آهسته درمون می آبد.

میتودای درمانی بوسیله مومیایی رابطه مستقیم به وزن وسن مریض داره به کوتاهی توضیح داده شده:

تا 80 کیلو گرم وزن – 0؛4 گرام «دو تابلیت در روز»

از 80 تا 100 کیلوگرام وزن – 0؛6 گرام «سه تابیت در روز»

از نه الی چارده ساله 0؛05 گرام

از چارده سالگی تا سنن بلوغ – 0؛2 – 0؛3 گرام

مومیایی مثل دیگه ادویه جات طبعیی در اوقات مشخص روز و شب استفاده می شه

طور مثال: از طرف صبح نیم ساعت قبل از صرف غذایی صبحونه، از طرف شب سه ساعت بعد از صرف طعام شام با شیرویا آب خورده میشه بعد از استفاده مومیایی بمدت سی دقیقه باید استراحت کرد.

بهتره مومیایی رو واسه یه کورس که مدت ده روز رو در بر میگیره قبلا آماده کرده.طوری که اندازه داده شده رو تو یه مرتبان نیم لیتره در بیست قاشق آب حل کرده ودهن مرتبان رابا پلاستیک بی رنگ بسته و در یکجای سرد نگه داری شه. باید احتیاط کرد که مصرف مومیا زیادتر از اندازه تعین شده مضر واقع می شه.

پیشنهاد می شه:

که در امراض مثل نفس تنگی، سرماخوردگی، جهاز تنفسی، مومیایی رابا عسل ویا چربی حیوانات مخلوط کرده بعداً” استفاده کنین. به طور عموم تداوی بوسیله مومیایی شش کورس رو در برمیگرد که هر کورس بمدت ده وروز دووم میکنه، در فاصله بین دو کورس از پنج تا بیست روزوقفهه. اکثرا بیماران بعد از سه و چهار کورس خودرا صحت و تندرست میآبند اگه مریض به طور کامل” خودرا صحتمند حس نکرده باشه باید تا آخر به تداوی ادامه بده.

اکثرا مردم مومیایی رو در کشورایی جلو رفته به مشوره داکتر واز دوا فروشیا بدست میارن. اما با تاسف که این امکانات در کشورای عقب مونده «مثل افغانستان» مانند دیگه وسایل بهداشتی، قسمیکه لازمه موجود نیس و هنوز بشکل سنتی و طبعیی ان بکار برده می شه.

پیشنهادای مهم مومنایی

در جریان مصرف مومیایی به کار گیری دخانیات ومشروبات الکلی مجاز نیس.

مومیا در جای سرد، دور از شعاع مستقیم آفتاب ودورازنظر کودکان نگه داری شه.

باوجودیکه هنوز کدوم تاثیر منفی از مومیایی بالای ارگانیزم آدم دیده نشده در هر حالت بهتره تادر صورت امکان با داکترمعالج خود درین مورد مشوره انجام بشه.

.

منبع : talab.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *