: 10 مشکل سلامتی به ظاهر پیش پاافتاده

10 مشکل سلامتی به ظاهر پیش پاافتاده

علاقه شدید به خوردن یخ

اگه نیاز شدید به خوردن یخ رو در خودتون دیدید، بدونین که دچار کم خونی هستین و بدن شما به اندازه کافی از گلبول قرمز جهت حمل اکسیژن به بافتا بهره مند نیس. کمبود آهن که دلیل کم خونی می شه باعث می شه شما به جویدن مواد کم ارزش مانند یخ روی بیارین که بعضی وقتا باعث زخمی و متورم شدن زبون می شه.

بوی بد دهن

بزاق یه ماده قوی با خاصیت ضد باکتریایی بوده و یه ضدعفونی کننده قوی حساب می شه. اگه اندازه مایعات بدن کم باشه، تولید بزاق به مشکل بر می خوره و باکتریای دهانی اجازه پیدا می کنن که در دهن رشد کرده و باعث ایجاد بوی بد شن.

خطوط زبون

تا حالا متوجه وجود خطای سفید و خشک روی زبونتون شدین؟ به این خطوط اصطلاح “زبون جغرافیایی” داده شده. به دلیل اینکه این خطوط نقشه ای از سلامت بدن رو ارائه میدن، مثلا مریضی سلیاک (حساسیت به گلوتن) رو میشه از روی این خطوط تشخیص داد.
این خطوط معمولا با کاهش وزن قابل توجه و سریع، خستگی و اسهال خود رو نشون میدن. اسهال دلیل کم آبی بدن می شه.

میل شدید به غذا، مخصوصا شیرینی جات

میل شدید و یهویی به خوردن غذا مخصوصا شیرینی و شکلات نشونه دیگری از کم آبی بدنه.

سلامت لثه با سلامت قلب ربط داره و میکروبا خیلی راحت می تونن از راه خون لثه به سمت قلب برن

به دلیل نبودن آب کافی بدن قادر نیس گلیکوژن (قند ذخیره ای) رو واسه تأمین انرژی انتشار دهد، پس فرد هوس شیرینی می کنه. در این مواقع بهترین کار، مصرف میوه ها مخصوصا هندوانه س، چون هم قند کافی و هم مقادیر زیادی آب داره.
یادتون باشه مصرف صد گرم شکر ( سه قوطی نوشابه) در روز مانع کارکرد درست گلبولای سفید جهت کشتن باکتریا می شه.

خستگی زودرس

احساس خستگی بعد از یه ساعت ورزش طبیعیه. اما احساس خستگی زودرس مثلا بعد از بالا رفتن از دو تا سه پله، خبر از یه مشکل داخلی میده. رنگ پریدگی و خستگی زیاد می تونه به وجود اومده به وسیله یه حمله قلبی ، مشکل زیاد کبدی و یا سرطان باشه.

سکسکه یه ریز

اگه دچار سکسکه دراز مدت شدید، حتما به بزشک مراجعه کنین. هر نوع محرک فیزیکی و یا شیمیایی مانند التهاب می تونه منتهی به سکسکه شه. سکسکه یه ریز و ثابت ممکنه نشونه سرطان ریه و یا سکته مغزی باشه. تومورها ، عفونت تبخال و ایسکمی میوکارد هم می تونن منتهی به سکسکهای دراز مدت شن.

خشکی بینی

آبریزش بینی علامت خوبیه که نشون میده بدن در حال مقابله با ویروسا و بقیه میکروبا با به دام انداختن اونا در مخاطه.
اما بینی خشک راه ورود میکروبا رو به بدن هموارتر می کنه و ممکنه نشونه ای از آلرژی باشه. هم اینکه خیلی از بیماریای دیگه مانند سندرم شوگرن (مریضی خودایمنی که دلیل کاهش تولید اشک و بزاق می شه) هم می تونه باعث خشکی بینی شه.

ورم و خونریزی لثه

سلامت لثه با سلامت قلب ربط داره و آلودگیا خیلی راحت می تونن از راه خون لثه به سمت قلب برن. از طرفی خونریزی لثه هم شاید نشونه ای از مریضی قلبی است. خیلی از مرگ و میرهای حاصل از سکته قلبی، به وجود اومده به وسیله ورود میکروبا از راه لثه به قلب و لخته شدن خون در این ناحیه س.

مشکل داشتن با کار

مشکل داشتن افراد با کار نشونه بالینی افسردگیه که بیشتر ندیده گرفته می شه. اگه بعد از بیست دقیقه انجام کار هر چند ساده در محل کار احساس خستگی می کنین، شاید دچار افسردگی شدین. تلاش کنین افکار و مشکلات خود رو بازگو کرده و حتما با یه مشاور روانشناس صحبت کنین.

مشکلات بینایی

فشار خون بالا، دیابت و … دلیل کاهش قدرت بینایی می شن. افزایش فشار خون علاوه بر تاری دید دلیل سکته های مغزی هم می شه. کاهش بینایی می تونه از نشونه های اولیه کوری حساب شه، پس بهتره مراقب باشیم.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *